«  Серпень 2012  »

Головна » 2012 » Серпень » 31 » Митрополит ВОЛОДИМИР: «УПЦ НІКОЛИ НЕ ВІДМОВИТЬСЯ ВІД САМОСТІЙНОСТІ»
Митрополит ВОЛОДИМИР: «УПЦ НІКОЛИ НЕ ВІДМОВИТЬСЯ ВІД САМОСТІЙНОСТІ»

УПЦ МП не має наміру відмовлятися від своєї автономії. Про це заявив газеті «Факти і коментарі» Предстоятель митрополит Володимир (Сабодан),повідомляє «Релігія в Україні».

За його словами, на церковному Соборі УПЦ, який пройшов улітку минулого року, ніяких питань про скасування незалежності й самостійності УПЦ в управлінні не порушувалося, а створена тоді комісія з розгляду поправок до Статуту УПЦ займається не тим, чим потрібно.

«Що стосується комісії, вона була організована на Помісному соборі нашої Церкви минулого року. Комісія трішки не зрозуміла суті своєї, чому вона була організована. Для вивчення поправок, які могли бути внесені або були внесені, але були затверджені вже Собором Російської Православної Церкви і Собором Української Православної Церкви. Церква зали­шається при своєму Статуті, який дає їй самостійність в управлінні, і ніхто цього не міняє. Розмови про автокефалію або автономію на Соборі не піднімалися зовсім. Але якщо якісь були пропозиції, якраз комісія повинна була це розглянути і доповісти Синоду, а потім Собору, Але вийшло так, що поки успіхів ця комісія не мала. З 34 єпископів, у яких ми запитали їхню думку про роботу комісії, про її існування, 32 відповіли негативно», - повідомив Володимир.

Також, за інформацією видання, він визнав, що є люди, яким дуже хочеться змістити його з посади.

«Це дуже сумно. Тому що серед стада Христового повинні бути і пастирі, і пасомі, об'єднані однією лю­бов'ю і одним напрямом. Комусь хочеться влади церковної і хтось докладає якихось зусиль, але, як ка­жуть, без Бога ні до порогу. І якщо Господь не поста­вить, то не допоможе ні гординя, ні засоби, ні войов­ничість характеру», - сказав митрополит.

Головною ж проблемою церковного життя України владика Володимир вважає розкол Православної Церкви.

«Ми тужимо із цього приводу. Але знайти поки що шляхи до єднання не можемо, тому що заважає політика. Політика теж грає роль в житті Церкви. Але ми сподіваємося, що православні люди, які з нена­вистю відносяться до нашої Церкви, можна сказати, вважаючи її прокомуністичною, проросійською, змі­нять свою думку. Це сумно, і ми молимося, щоб Гос­подь вселив у серця наші дух миру, дух єдності, дух розуміння завдання і мети Церкви на землі. Господь покликав усіх до єдності. Він єдиний Пастир і сказав, що будуть єдині вівці. Ми сподіваємося на це», - від­значив митрополит.

Повідомила газета «Голос Православ’я»

за публікацією порталу «Релігія в Україні»

Переглядів: 861 | Додав: Dionisij | Теги: Митрополит ВОЛОДИМИР: «УПЦ НІКОЛИ Н | Рейтинг: 5.0/1