Святий Ілля належить до старозавітних пророків

Він постає перед нами то сердитим – білобородим, повелителем дощів, грому та блискавки, який їде на колісниці по небу і карає грішників. Водночас він щедрий, милостивий, люблячий. Його молитви мають силу повертати людей до земного життя.

Його життєвий подвиг вражає тим, що він служив єдиному Богові ще до народження Христа.

Господь явив людям велике чудо — воскресіння Сина Свого Ісуса і лише тоді увірували Богові єдиному. Проте. виявляється, були люди, які зуміли серцем пізнати Творця і їм не потрібно було для цього і дива із див.

Святий Ілля народився у Х столітті до народження Христа у Фесвії Галаадській. Коли він приходив на світ, батькові його- Савахові із коліна Левіна було видіння, що світлі ангели розмовляли з немовлям, пеленали його вогнем і харчували полум’ям.

Господь покликав юнака на пустинну гору Кармиль, де святий Ілля виріс і зміцнився духовно, ведучи життя у суворому пості і молитві та роздумах.

Життя одинака дало можливість глибше вникнути у суть людського покликання на землі.

В той же час помер мудрий цар Соломон. Єдність люду Ізраїлівого, яку йому вдавалося втримати, дала тріщину.

Царство Соломона не тільки розкололося на дві частини територіально, а й духовно становило помітну різницю.

Іудейське царство ще в певній мірі зберігало благочестя. А Ізраїльське знову схилилося до язичництва. Дружина царя Ахава Ієзавіль посилено насаджувала культ язичницького бога Ваала.

Тоді святий ілля почув сердечне бажання втрутитися у ситуацію. Щоб врозумити царя, він вразив землю Ізраїльську трьохрічною посухою, молитвою небеса закривши. Після цього він усамітнився при потоці Хорафі. Кормили його ворони і приносили щодня хліб і м’ясо.

Через рік Святий Ілля врятував вдовицю і сина її воскресив.

Його молитвами впав довгоочікуваний дощ.

Він удостоївся ще при земному житті Бога бачити.

Люди при зустрічі з ним падали ниць.

За святе життя і віру у славі Божій він був взятий живим на небо.

Згідно біблійних тверджень, саме святий Ілля та Єнох будуть предтечами другого пришестя Спасителя і лише тоді пізнають тілесну смерть.

Це єдиний пророк, взятий живим у Царство Небесне

Святий Ілля був одним із найшановніших святих угодників у слов’ян. Після хрещення княгиня Ольга поставила у себе на батьківщині, у селі Вибути храм на честь пророка Іллі. Слов’яни зверталися до святого як повелителя дощів або ж припинення їх. Його просили і про гарний урожай.

Він допомагає мисливцям, захищає від чаклунства і вроків, рятує від духів нечистих людей і домашніх тварин.

За переказами, святий Ілля посилає тридцять ангелів з луками і стрілами.

Саме ім’я- Ілля означає " міцність господня».

У день пам’яті цього святого завжди має йти дощ. Краплі його цілющі і благодатні. Здавна вважали, що треба вмиватися цим дощем, щоб стати стійкішим проти диявольських спокус.

Сила віри. Непохитність і стійкість. Відданість. Це очевидні ознаки святості Іллі. Сягнути такого рівня здатен не кожен із людей. Це наш вчитель – люблячий і суворий.
Категорія: Мої статті | Додав: Dionisij (08.08.2011)
Переглядів: 787 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0