Головна » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 32
Сторінки: « 1 2 3 4 »

Родился в Никомедии в семье знатного язычника и получил имя Пантолеон. Его мать Еввула была христианкой и воспитывала сына в своей вере, но умерла, когда Пантолеон был в отроческом возрасте. Его отец отдал сына в языческую школу, а затем поручил знаменитому врачу Евфросину для изучения Пантолеоном врачебного искусства. Вскоре о нём услышал римский император Максимиан, пожелавший видеть Пантелеимона при своём дворе.
Мої статті | Переглядів: 788 | Додав: Dionisij | Дата: 08.08.2011 | Коментарі (0)

Він постає перед нами то сердитим – білобородим, повелителем дощів, грому та блискавки, який їде на колісниці по небу і карає грішників. Водночас він щедрий, милостивий, люблячий. Його молитви мають силу повертати людей до земного життя.
Мої статті | Переглядів: 786 | Додав: Dionisij | Дата: 08.08.2011 | Коментарі (0)

Преподобний Іоанн Багатостраждальний, Печерський, подвизався в Києво-Печерській лаврі.
Мої статті | Переглядів: 714 | Додав: Dionisij | Дата: 08.08.2011 | Коментарі (0)

Свята великомучениця Євфимія всехвальна була дочкою християн — сенатора Філофрона та Феодосії. Вона постраждала за Христа в м. Халкідоні, розташованому на березі Босфору, напроти Константинополя, близько 304 року. Халкідонський правитель Пріск розіслав наказ усім жителям Халкидона і його околиць з'явитися на язичницьке свято поклонитися і принести жертву ідолу Арея, погрожуючи великими муками тому, хто не виконає наказу. Під час цього нечестивого святкування 49 християн ховалися в одному будинку, де таємно здійснювали Божественну службу Істинного Бога.
Мої статті | Переглядів: 791 | Додав: Dionisij | Дата: 08.08.2011 | Коментарі (0)

Святитель Андрій, архієпископ Критський, народився в місті Дамаску в сім'ї благочестивих християн. До семирічного віку хлопчик був німий. Потім одного разу після причастя Святих Христових Таїн він отримав дар мови і почав говорити. З того часу юнак почав посилено вивчати Святе Писання і Богословські науки.
Мої статті | Переглядів: 713 | Додав: Dionisij | Дата: 08.08.2011 | Коментарі (0)

Преподобний Самсон Странноприємець — зразок істинного християнського милосердя, живої і дієвої любові до людей, яка доходить до повного самозречення.

Святий Самсон народився в Римі в багатій і знатній родині. Він отримав хорошу освіту, особливо ґрунтовно вивчив лікарське мистецтво і використовував його для того, щоб лікувати безкоштовно, переважно убогих і жебраків. Розуміючи, що справи благодійності можна здійснювати тільки при християнському вихованні душі, преподобний Самсон старанно займався читанням Священного Писання, багато молився.
Мої статті | Переглядів: 854 | Додав: Dionisij | Дата: 08.08.2011 | Коментарі (0)

14 липня 2011 р. виповнюється 16 років з дня упокоєння Патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира (Романюка), видатного церковного діяча, колишнього правозахисника і політв'язня. З благословення патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета (Денисенка) на могилі спочилого Патріарха було відслужено заупокійну панахиду. Богослужіння очолив насельник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архімандрит Лаврентій (Живчик) у співслужінні монастирської братії. Духовні піснеспіви виконував кліросний хор чернечої обителі.

У слові до присутніх отець-архімандрит закликав усіх до спільної молитви за душу спочилого у Бозі.

Нагадаємо, що Патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир (Романюк) похований біля стін собору св. Софії 18 липня 1995 р. в Києві. Тогочасна влада заборонили ховати тіло патріарха на території Софії Київської – історико-культурного заповідника. Коли похорони вже закінчувалися, "наводити лад" прибули сотні бійців київського ОМОНу і міліціонерів. Закінчилось усе побоїщем, в якому постраждали десятки прихожан, священики, а також самі співробітники правоохоронних органів. Цей вівторок в новітній історії незалежної України назвали "чорним".
Мої статті | Переглядів: 748 | Додав: Dionisij | Дата: 08.08.2011 | Коментарі (1)

.
Мої статті | Переглядів: 3412 | Додав: Dionisij | Дата: 03.08.2011 | Коментарі (0)

Мої статті | Переглядів: 1013 | Додав: Dionisij | Дата: 03.08.2011 | Коментарі (0)