П`ятниця

Преподобний Іоанн Багатостраждальний

Преподобний Іоанн Багатостраждальний, Печерський, подвизався в Києво-Печерській лаврі.

Подвижник розповідав, що від самої юності багато страждав від похоті плоті, і ніщо не могло позбавити від неї — ні голод, ні спрага, ні важкі вериги. Тоді преподобний пішов до печери, де спочивали мощі преподобного Антонія, і щиро молився святому авві. Через добу багатостраждальний Іоанн почув голос: «Іоан! Тобі треба зачинитися тут, щоб, принаймні, небаченням і мовчанням послабити свою похіть, і Господь допоможе тобі молитвами Своїх преподобних".
З того часу святий оселився в печері, і тільки через 30 років переміг плотську пристрасть. Напруженою і жорстокою була боротьба, тернистим шляхом йшов преподобний до перемоги. Іноді йому хотілося покинути затвор, але після цього він зважувався на ще більший подвиг. Святий воїн Христа викопав яму і з настанням Великого посту влізав в неї і засипав себе землею до плечей. Весь піст він провів у такому становищі, але жар пристрасті як і раніше не залишав його великотрудну плоть. Ворог спасіння навів на подвижника страх, бажаючи вигнати його з печери: страшний змій, дихаючи полум'ям, обсипаючи іскрами, намагався поглинути святого. Кілька днів тривали дії лукавого. У ніч Воскресіння Христового змій захопив голову преподобного у свою пащу. Тоді святий Іоанн звернувся з глибини серця: "Господи Боже мій і Спасителю мій! Чому залишив Ти мене? Помилуй мене Ти, Єдиний чоловіко любний, і збережи мене від скверного беззаконня мого, аби не потрапити мені в сіті неприязного, визволь мене від вуст ворога мого:вдар блискавкою і прожени його ". Раптом блиснула блискавка, і змій зник. Світло Божественне осяяло подвижника, і почувся Голос: „Іоанн, ось тобі допомога; завжди слухай себе, щоб не трапилося тобі гірше, і не постраждав ти в майбутньому". Святий вклонився і сказав: „Господи! Навіщо Ти залишав мене так довго мучитися?" "По силі терпіння твого,— була відповідь,— навів Я на тебе спокусу, щоб ти був випалений, як золото; міцним і сильним слугам призначає пан важку роботу, а немічним і слабким — легку; ти молись про себе похованим тут (преподобному Мойсею Угрину), він може допомогти тобі в цій боротьбі: він вище Йосифа (Прекрасного) ".

Помер преподобний близько 1160 року, набувши благодать проти блудної пристрасті. Святі мощі його спочивають в Антонієвих печерах.
Категорія: Мої статті | Додав: Dionisij (08.08.2011)
Переглядів: 715 | Рейтинг: 0.0/0