П`ятниця

Преподобний Самсон Странноприємець

Преподобний Самсон Странноприємець — зразок істинного християнського милосердя, живої і дієвої любові до людей, яка доходить до повного самозречення.

Святий Самсон народився в Римі в багатій і знатній родині. Він отримав хорошу освіту, особливо ґрунтовно вивчив лікарське мистецтво і використовував його для того, щоб лікувати безкоштовно, переважно убогих і жебраків. Розуміючи, що справи благодійності можна здійснювати тільки при християнському вихованні душі, преподобний Самсон старанно займався читанням Священного Писання, багато молився.

Після смерті батьків святий Самсон роздав всі залишені йому у спадок маєтки, виконуючи на ділі пораду про досконалість, дану Спасителем багатому юнакові (Мф. 19, 21). Преподобний обрав подвижницький спосіб життя, відпустив усіх рабів на свободу і, бажаючи здобути собі духовний скарб, відправився в пустелю з наміром провадити строге життя аскета. За Промислом Божим святий Самсон прибув до Константинополя. Тут він оселився в невеликому будинку і став приймати подорожніх, хворих, жебраків і з ретельністю служив їм. Преподобний з любов'ю ставився до людей, творив діла милосердя, і це стало для нього глибокою потребою. Господь прославив Свого угодника. Сталося так, що імператор візантійський Юстиніан I (527-565) важко захворів. Не отримавши полегшення від допомоги наймайстерніших придворних лікарів, імператор став старанно молитися Богу. Незабаром Юстиніан побачив уві сні людину, про яку йому було сказано, що він-то і може зцілити імператора. У пошуках цього лікаря слуги імператора обійшли весь Константинополь, нарешті, преподобний Самсон був знайдений і приведений до палацу. Одним дотиком руки до хворого місця святий зцілив Юстиніана. Вдячний імператор став пропонувати йому багато золота і срібла. Але преподобний відмовився від дарів, а натомість попросив імператора побудувати для прочан будинок і лікарню. Імператор охоче виконав це прохання і навіть приписав до цих інституцій помістя для їх утримання. До глибокої старості продовжував преподобний Самсон своє служіння. Кончина його (бл. 530) була безболісною і мирною, тіло святого поховали в храмі в ім'я священномученика Мокія (+ бл. 295).

Господь прославив Свого угодника по смерті даром чудотворення. Одного разу, коли в Константинополі був сильна пожежа, полум'я досягло і до страннопріімніци святого Самсона. Однак будівля залишилася неушкодженою, бо за молитвами преподобного раптом полив сильний дощ.

Якийсь придворний, на ім'я Феодорит, спіткнувшись, отримав серйозну травму ноги, так що він не тільки не міг ходити, але від сильних страждань втратив навіть сон і апетит. Хворий почав старанно молитися преподобному Самсону і через три дні отримав чудесне зцілення: преподобний сам з'явився йому, торкнувся пошкодженої ноги і сказав Феодориту: «Встань, бо ти вже більше не будеш хворіти».

Преподобний і по смерті не залишив своєї страннопріімніци. Коли начальник прочан будинку Енесій став допускати недбалість у виконанні своїх обов'язків, преподобний Самсон сам явився йому і став грізно докоряти за недбальство. Напоумлення подіяло, незабаром Енесій виправився.
Категорія: Мої статті | Додав: Dionisij (08.08.2011)
Переглядів: 857 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0